Středa, 17 července, 2024

Beauty rituály, které byste měli znát

- Komerční sdělení -aktuality

Péče o pleť je každodenní záležitost. Stává se, že i ty nejkvalitnější krémy a přípravky na pleť nemusí fungovat tak, jak bychom chtěli. Důvodů může být hned několik. Podívejte se s námi na to, jaké rituály při péči o pleť bychom měli dodržovat, pokud chceme dosáhnout ten hlavní účinek – zdravá, vyživená a krásná pleť.

Základní je čištění

Čištění je nezbytnost, která zbaví pleť všech nečistot. Ráno se doporučuje opláchnout pleť vlažnou vodou, ale můžete ji opláchnout i za pomoci čistícího mléka, emulze, gelu, podle toho, co používáte na pleť. Večer je vhodné tzv. double cleansing neboli dvojité čištění. V prvkem kroku pleť odličujeme jemným odličovačem a ve druhém kroku pleť čistíme. Opět produktem, který nejvíce vyhovuje naší pleti.

Foto: pexels.com
exfoliace pleti

Po večerním čištění pleti se doporučuje používat exfolianty. Jedná se o peelingové kyseliny, které pomáhají pleti zbavit se odumřelých buněk. Některé se dostanou i do hlubších vrtstiev pokožky, čímž přispívají ke zlepšení stavu pleti a celkové regeneraci pokožky. Známých je několik druhů těchto kyselin. Nejznámější jsou kyselina glykolová, mléčná, mandlová, salicylová. Každá z nich je určena pro jiný typ pleti a mají i různé účinky. Pokud máte citlivou pleť, není vhodné používat exfoliant každý den. Při těchto produktech je třeba si všímat, že se uvádějí v různých koncentracích, proto pokud s jejich používáním začínáte, je třeba začít s nejnižší koncentrací, aby si pleť zvykla.

Přečtěte si o oxygénovej dermomasáži pleti.

posloupnost produktů

Pokud používáte při péči o pleť několik produktů je třeba řídit se pravidlem, nejprve aplikujeme řídké, pak hustší produkty. Proč? Ty s řidší konzistencí se spíše vstřebávají. Pokud byste nanesli nejprve produkt s hustší konzistencí, tak vznikne bariéra, která zabrání průniku řídkého produktu do pokožky. Druhým důležitým pravidlem při více produktech je, že produkty na bázi vody mají přednost před těmi, které jsou na bázi oleje. Olej blokuje vstřebávání vody do pokožky, proto pokud chcete i hydratovat i vyživovat, aplikujte vždy v pořadí 1. voda – 2. olej.

Foto: pexels.com
Mohlo by vás zajímat: Tajemství vitality – tekutý kolagen.

kombinovatelnost produktů

Aktivní látky v kosmetice jsou jen tehdy aktivní a dosahují příznivý účinek, pokud je kombinujeme správně. Podstatné je, aby se vzájemně doplňovaly, proto je před používáním vhodné znát, co je co. Existuje několik rad a tipů, jak kombinovat aktivní látky. Zajímavé tipy najdete například na blogu blogerka Martiny, známé jako @smartbeauty. Kvůli iritaci pleti se raději vyhněte kombinaci exfolianty a retinoidy v jednom režimu v péči o pleť. Dva skvělé antioxidanty vitamin C a retinol, obě jsou antiageingové látky, jejichž kombinace se doporučuje pro zkušené uživatele, na začátku při této kombinaci třeba být opatrný.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek