Středa, 17 července, 2024

Česko je rájem pro německé neonacisty. Využívají střelnice v pohraničí

- Komerční sdělení -aktuality

Extremisté za střelbou do Česka cestovali často.
Reklamní poutač v češtině a němčině upozorňuje, že nedaleko se nachází krytá střelnice.

„Alle Kaliber. Půjčování zbraní,“ uvádí se na tabuli, na které je vyobrazena pistole. Stejný poutač zároveň návštěvníky láká i do restaurace na „českou kuchyni“.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
Tyto záběry ve středu večer odvysílala bavorská televize Bayerischer Rundfunk (BR) v dokumentu V hledáčku – Neonacisté plánují puč (Im Visier – Neonazis planen den Umsturz). Ten se natáčel také v Česku, nedaleko města Cheb, které leží na hranicích Čech a Německa.

Tvůrcům dokumentu se totiž podařilo zjistit, že střelnice v českém pohraničí ve velkém využívají němečtí neonacisté.

„Pro německé neonacisty, kteří nemají zbrojní pas a kteří chtějí bez povšimnutí trénovat s ostrými zbraněmi, je české pohraničí rájem,“ konstatuje Bayerischer Rundfunk.

Do Česka za střelbou cestovali často
Jedna krytá střelnice se nachází v Odravě, malé obci vzdálené 14 kilometrů od Chebu.

Tvůrci dokumentu uvádějí, že bavorští neonacisté se nevzdávají plánů na převrat a vyhrožují politikům, policistům, muslimům i židům.