Středa, 17 července, 2024

Chcete změnu v obývacím pokoji, ale nemáte čas na velké předělávky? Vyzkoušejte jednoduchou přeměnu sedačky

- Komerční sdělení -aktuality

Žádá se vám změny v interiéru, ale na velké předělávky nemáte čas ani chuť? Vyzkoušejte si pohrát s textiliemi. Vyměňte koberec, dekorační polštáře, případně převlečte sedačku do nového potahu.

Původní stav
„V obývacím pokoji jsme měli dlouhá léta rohovou pohovku, která zažila opravdu leccos, a památné stopy jí zůstaly zejména po dětech. Její život se pomalu, ale jistě chýlil ke konci. Sedáky a opěrky už nedržely původní tvar, a přestože se potah dal svléknout a vyprat, některé fleky odolávaly. A tak jednoho pěkného letního dne přišel moment, kdy jsem si řekla dost, má milá, je čas se rozloučit.

Stylová předsíň znamená dobrý první dojem. Jak si ji zařídit?
Tady musím podotknout, že v rámci hesla ,recyklovat, co to dáʻ, jsme po rozebrání jednu její část využili jako minigauč v pracovně a zbytek opěrek a sedáků dostane druhou šanci na terase, kterou plánujeme na příští sezónu zastřešit a vyrobit na ní paletové sezení. Co-to se uprchlo i psovi do boudy na studené zimní noci.

Jelikož jsme doma měli ještě jednu starší zachovalou trojpohovku z Ikey, která putovala kudy po pokojích, rozhodli jsme se dát na místo rohové pohovky dočasně tu a přikoupit časem možná pár křesel. Do její
bílo-modrého potahu jsem se kdysi zamilovala na první pohled… Cítila jsem však, že k dnešní podobě obývacího pokoje, tedy k bílé a cihlové zdi s rodinnou galerií, by se hodilo něco decentnějšího, možná tmavšího. Zkrátka, chtělo to kontrast.

Co s tím? Jaké bylo mé nadšení, když mě napadlo, že přece nemusíme kupovat novou sedačku, vždyť stačí koupit náhradní potah. Ano, i toto je výhoda, když kupujete pohovku ze známého švédského řetězce, že pokud vás jednoho dne omrzí, dáte jí nový „vohoz“. Rychle a bezbolestně. Z nabídky ‚kekáckých‘ potahů jsem si vybrala tmavě šedý Hallarp a pokoj díky němu dostal zcela jiný ráz, co řeknete? Celá přeměna mě vyšla na 139 €.“

Aktuální stav
Jednobarevná pohovka oproti té vzorované umožňuje větší variabilitu v použití dekoračních polštářů. Hodí se k ní barevné, stejně jako ty černobílé či vzorované. I díky nim si umíte čas od času dopřát alespoň malou vizuální změnu.

Chcete-li v obývacím pokoji upozornit na stěny, umění či dekorace, volte jednobarevnou klasiku. Naopak, pokud je zbytek místnosti zařízen střídmě, chce to šťávu v podobě výrazné sedačky, která bude „paní“ celé místnosti.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek