Středa, 17 července, 2024

Čísla rostou i v Česku, poprvé ve třetí vlně přibylo více než 4 tisíce nakažených

- Komerční sdělení -aktuality

Testy v Česku v pátek odhalily 4 224 nakažených koronavirem.
V Česku v pátek přibylo nejvíce nakažených onemocněním Covid-19 od 13. dubna. Laboratoře v zemi odhalily 4 224 nových infekcí. Poprvé během třetí vlny se přírůstek infikovaných dostal přes čtyři tisíce.

O den dříve přibylo 3 648 a minulý pátek 1 781 nově infikovaných.

Počty hospitalizovaných i obětí rostou
V českých nemocnicích je podle údajů ministerstva zdravotnictví pro nákazu koronavirem aktuálně hospitalizováno 843 lidí. Informuje o tom zpravodajský portál TN.cz.

Zpravodajský server Novinky.cz dodává, že počty nově infikovaných, hospitalizovaných i obětí v uplynulém týdnu prudce vzrostly.

Na začátku září přibývaly každý den dvě až tři stovky nakažených, v nemocnici bylo s koronavirem přibližně 60 lidí a každý týden s covidem zemřelo několik lidí.

„Kdybychom nebyli očkováni alespoň tak, jak jsme, je v tuto chvíli v nemocnicích s těžkým průběhem šestkrát až desetkrát více lidí.“

Oproti předchozímu pátku vzrostl počet hospitalizovaných o skoro dvě třetiny a za poslední týden zemřelo v souvislosti s covidem 62 osob, což je o 18 více než za celé září.

Podle Novinek tento prudký nárůst nových případů nákazy potvrzuje zrychlení covidové epidemie, které se projevuje iv dalších evropských zemích.

„Kdybychom nebyli očkováni alespoň tak, jak jsme, je v tuto chvíli v nemocnicích s těžkým průběhem (covidu) šestkrát až desetkrát více lidí… bohužel je však stále mnoho lidí neočkovaných,“ řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Podle údajů českého ministerstva zdravotnictví celkově od začátku pandemie zaznamenaly v Česku již přes 30 600 úmrtí v souvislosti s covidem a více než 1,72 milionu případů nákazy.

Od pondělí začnou platit nová opatření
Česká vláda ve středu ohlásila nová opatření, která mají přispět k oslabení epidemie. Podle epidemiologa Romana Prymuly však tato opatření nedokážou šíření nákaz zastavit. Za jediné účinné řešení považuje očkování.

Přísnější pravidla začnou v Česku platit od pondělí. Nošení roušek bude povinné na všech hromadných akcích bez ohledu na počet účastníků.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek