Středa, 17 července, 2024

Svářečka s invertorem: Praktické vybavení do každé dílny

- Komerční sdělení -aktuality

Invertorová svářečka je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nové zařízení. Nabízí totiž špičkové vlastnosti, díky kterým najde využití u začínajících svářečů, ovšem i u profesionálů. Univerzálnost a řada výhod vám usnadní svařování.

Invertorová svářečka

Invertorová svářečka je specifická použitou elektronikou – invertor neboli měnič umožňuje změnu napětí. Je využíván princip takzvaného spínaného zdroje, kdy dochází ke změně střídavého napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční napětí. Následně je napětí usměrněno. Je tak umožněna snadná změna parametrů, což zaručuje univerzálnost. Svařovat můžete různými metodami – MMA a TIG, ovšem také MIG/MAG.

Kompaktní rozměry

Svařovací technika s invertorem je oblíbená také pro své rozměry. Vzhledem ke stoupající frekvenci se snižuje velikost transformátoru. Ve výsledku je tak umožněno zmenšení rozměrů celé svářečky i její hmotnosti. Bez problému tak s tímto zařízením můžete cestovat na různé stavby a montáže. Pohodlná je s ním i práce na žebříku, zejména díky nízké hmotnosti. Z toho důvodu bývají jednotlivé modely vybaveny popruhem přes rameno pro snadnější manipulaci.

Praktické funkce

Invertorová svářecí technika je vybavena řadou užitečných funkcí, díky kterým pro vás svařování bude jednodušší. Jedná se například o takzvaný hot start neboli snadné nahození oblouku. Při práci však oceníte také ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či můžete využít pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Kombinací těchto vlastností vzniklo perfektní univerzální zařízení, které najde své místo v domácí dílně kutila, ovšem i ve vybavení profesionálního svářeče.

Jestliže hledáte novou svářecí techniku, ta s invertorem je ideální volbou. Práci vám totiž maximálně usnadní a získáte ten nejlepší výsledek.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek