Středa, 17 července, 2024

Už jste zkoušeli mořský kolagen při péči o ruce?

- Komerční sdělení -aktuality

Výjimečnost mořského kolagenu je pro pokožku již déle známa. Pleti dodává vypnutí, elasticitu i vitalitu. Péče o ruce je stejně důležitá jako péče o pleť. Dopřejte svým rukám to nejlepší.

Foto: pexels.com
Péče o ruce na bázi mořského kolagenu

Péče o ruce na bázi mořského kolagenu má svá specifika. Letos jsme naše ruce potrápili častějším mytím a častým používáním dezinfekčních prostředků. I když je to z hlediska hygieny velmi důležité, na druhé straně s pokožkou rukou se děje to, že časté mytí a používání dezinfekce ničí lipidovou vrstvu a přirozenou kyselost pokožky.

Foto: pexels.com
Obzvlášť citlivá pokožka rukou je zranitelná a citlivě vystavena vnějším vlivům. Nejvíce známými problémy citlivé pokožky rukou jsou popraskání, suchost, dehydratace, zarudnutí, podráždění a následné svědění a menší či větší odřeniny.

Častým mytím rukou se naruší lipidová vrstva, čímž se odstraňuje povrchová vrstva mazu z pokožky. To vede k fyziologické degradaci přírodního kolagenu v pokožce. Popraskaná pokožka na rukou a výskyt dalších problémů citlivé pokožky rukou umožňuje bakteriím a virům dostat se snadněji do kožní tkáně, čímž se zvyšuje riziko infekce.

Výjimečnost mořského kolagenu

Kolagen je známý prvek lidské kožní buňky. Mořský kolagen má podobnou molekulární strukturu jako ten, který je součástí našich kožních buněk. Přípravky pro péči o pleť a ruce na bázi mořského kolagenu dodávají hydrataci, ochranu a zjemňují pokožku. Věnujte náležitou pozornost péči o ruce nejen pravidelnou hygienou, ale i dodatečnou péčí, která je velmi důležitá.

Foto: pexels.com
Mořský kolagen má silné uklidňující účinky, regeneruje pokožku a podporuje i přirozené zotavení. Pravidelné používání mořského kolagenu zabraňuje vysušování a dehydrataci rukou. Zároveň zlepšuje přirozenou ochranu pokožky.

Na naší FB stránce Svět ženy aktuální běží soutěž o produkt zaměřený na péči o ruce na bázi mořského kolagenu. Zapojte se i vy a můžete vyhrát skvělý balíček od společnosti Vital Plus Active.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek