Středa, 17 července, 2024

Zařiďte si své bydlení v duchu shabby chic

- Komerční sdělení -aktuality

Celý tento rok jsme hodně času strávili právě doma. Naše domovy se staly nejen místem k odpočinku, kde trávíme čas s rodinou, ale i pracovnami, tělocvičnami a učebnami zároveň. Vznikly multifunkční prostory, které vyplynuly z jednotlivých událostí. Pokud byste rádi tuto funkční a praktickou stránku bydlení troška proměnili, zpříjemnili a zútulnili, navrhujeme, zkuste prvky interiérového stylu shabby chic.

Historie stylu shabby chic

Tento interiérový styl vznikl v 80. letech minulého století. V designu to bylo období, kdy se bohatství i úpadek dostávali do pozornosti. Elegance se neobjevovala pouze v drahých domech, ve kterých se leskl mramor či doplňky z mosazi, ale i chudší příbytky, naplněné kousky bohatými na historii poukázali na jemnou eleganci.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com
Shabby chic styl se hodí do menších prostorů, kde pěkně vynikne. Na pohled působí jakoby patřil na chatu. Elegantní i nedokonalé prvky, pokud jsou pečlivě vybírány a kombinované tvoří spolu kouzelnou atmosféru. Velmi populární při tomto stylu je nedbale působící jakoby otřelá barva na stěnách, dveřích či nábytku, s nádechem patiny.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com
Květinové potisku, použití křídové barvy je klíčem k úspěchu vytvořit z „sepraném“ vzhledu dokonale elegantní a příjemný na pohled. Paleta barev, které jsou v takovém interiéru použity se může lišit, ale většinou jsou to bílá, béžová, šedobílá, pastelově fialová, růžová nebo modrá. Tento interiérový styl se nebrání ani tyrkysovému odstínu na nábytku v jemných odstínech interiéru. Dalo by se říci, že shabby chic v sobě nese příjemné prvky související s venkovským stylem s nádechem ženskosti.

Hlavní prvky stylu shabby chic

Na pohled jakoby odlupující se barva na stěnách může působit nedbale, ale je její charakteristickým prvkem.
Starožitný vzhled nábytku.
Křídové nebo jiné speciální glazurovaný či povrchové úpravy podlah, dveří a dalších povrchů.
Příjemné textilie jako bavlna a len. Typické pro tento styl jsou i povlečení na židlích, křeslech či sedačkách.
Doplňky ve stylu vintage se svou historií nebo vytvářející starožitnického efekt.
V interiéru převládají pastelové barvy a květinové potisky.


Redakce radí: Využijte moderní trendy a vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek