Středa, 17 července, 2024

I retro styl umí být příjemný a nadčasový!

- Komerční sdělení -aktuality

Alison a Ian jsou veselý a svérázný manželský pár. K nové kuchyni se musely doslova probourat a její barevný retro design odstartovala do velké míry chladnička, které se nakonec musely vzdát.

„Do kuchyně vedly původně dvoje dveře: jedny z chodby a druhé ze zadní místnosti. Právě tento přechod jsme před lety zazděli, abychom kuchyňskou linku měli do tvaru L a Ian si v zadním pokoji mohl udělat kancelář. Před lety jsem se rozhodla zazděný prostor částečně vybourat a vytvořit tak okénko nad linkou ve stylu 70. let. Při pohledu na něj jsem pocítila, že to chce ještě větší změnu, tak jsem se rozhodla obě místnosti úplně propojit. A to byl začátek velké renovace,“ usmívá se Alison.

Jelikož se Ian a Alison rozhodli pro změnu dispozice, svůj tvar musela změnit i kuchyňská linka. V rámci šetření financí Alison přemýšlela nad tím, že by kuchyňským skříňkám (z Ikey) dopřáli pouze refresh v podobě nových dvířek. Jejich linka však byla ze starší kolekce a žádná ze současných dvířek od stejného prodejce na ně nepasovala. A tak si manželé řekli, že si zajistí zcela novou kuchyni a dle vlastních představ. Alison nesmírně toužila po kuchyni z překližky.

„Procházela jsem si katalogy a projekty více společností, ale nejvíce mě okouzlila firma Pluck. Chtěla jsem, aby byla stylová, s nádechem retro a zejména aby ladila k naší milované chladničce Smeg v tyrkysové barvě. Vtipné je, že jakmile byla naše nová kuchyně hotová a doladěná, naše tyrkysová chladnička se jako na potvoru pokazila. Na památku nám po ní zůstala jen barevná linka, tu jsme později doplnili bílou lednicí od stejné značky,“ směje se Alison.

Alison a Ian s pomocí firmy Pluck vytvořily světlý, praktický a barevný prostor se spoustou osobitých doplňků. Společně dokázali, že i retro styl umí být příjemný a nadčasový.

Po svém
Kuchyně přesně vyjadřuje svérázný styl Alison a Iana, kteří milují vše, co je scandi, stejně jako moderní retro design z 50. a 60. let. Oba mají vztah k umění a designu, nebojí se barev ani výrazných prvků. Právě kuchyně je místem, kde se jejich vášně setkaly a zhmotnily, a to do neuvěřitelně přitažlivé podoby.

Prakticky
Celá místnost je zařízena rozumně a mimořádně funkčně. Svědčí o tom povrchy, které jsou praktické zejména z hlediska údržby – hladká překližková dvířka na kuchyňských dvířkách, odolná dlažba a pracovní deska z umělého kamene.

Když Alison s Ianem vešli do prodejny firmy Pluck a spatřili v jedné z vystavených kuchyňských linek zakomponovanou velkou spížní skříň, téměř jim padla sáňka. Hned věděli, že tohle chtějí mít doma. Spíž, která je součástí jejich nové kuchyně, je nejen velká a přehledná, ale díky lososovému nátěru, který každého po otevření dvířek příjemně překvapí, také prudce optimistická.

S jídelnou
Probouráním zazděných dveří sice Ian přišel o svou kancelář v přízemí, rodina si však zvětšila svůj denní prostor. Samostatná jídelna s velkým stolem bylo to, co rodina potřebovala mnohem víc. Krásná cihlová zeď, kterou dříve zakrývala kuchyňská linka ve tvaru L, se po rekonstrukci stala dominantním prvkem celé místnosti.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek