Středa, 17 července, 2024

Chybí vám barvy v zahradě? Založte si nové vřesoviště, podzim je ideální čas!

- Komerční sdělení -aktuality

Pokud je pro vás zahrada v zimě příliš bezútěšná, měli byste si vysadit vřesy, které odolávají chladu. Díky široké barevné škále je můžete různě kombinovat a vytvořit tak barevný květinový koberec.

Vřes (Erica) je kompaktní trpasličí keř vysoký asi 30 cm s drobnými květy, jejichž barevná paleta se pohybuje od bílé po růžovou, karmínovou až po purpurovou. Nejlépe se mu daří na slunných stanovištích, ale snese i částečně zastíněná místa. Ideální doba pro jeho výsadbu je právě v tomto období, kdy obchody a školky nabízejí velký sortiment tohoto druhu.

Na co při zakládání vřesoviště nezapomenout?
Je dobré vědět, že některým druhům se daří v kyselé půdě, jiným zase vyhovují vápenaté polohy (Erica cinerea), ale vystačí si také v normální, na humus bohaté zahradní půdě. Plochu před výsadbou dobře provzdušněte, vyhloubejte jámu a zasaďte vřes tak hluboko, jak rostl v nádobě. Je dobré, když kořenový bal před výsadbou ještě namočíte na chvilku do vody. První týdny po výsadbě je pořádně zalévejte. Chcete-li výsadbovou plochu pokrýt vřesem anglickým, použijte 5 až 7 kusů na čtvereční metr. V případě vřesu sněžného použijte 8 až 10 kusů na čtvereční metr.

4 kroky k výsadbě vřesů
Výsadba vřesů
Vyjměte vřesy z květináče a kořenovými baly je vložte asi na půl hodinu do kbelíku s vodou.
Výsadba vřesů
Zatím si důkladně připravte výsadbovou plochu na slunném až polostinném místě. Půdu podle vysázeného druhu obohaťte o kyselou půdu.
Výsadba vřesů
Abyste podpořili růst nových kořínků, prořízněte těsně před výsadbou kořenový bal na dvou až třech místech nožíkem. |
Výsadba vřesů
Potom rostliny vysaďte do připravených jamek v přiměřených rozestupech a nakonec důkladně zalijte.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek