Středa, 17 července, 2024

Kouzelné bydlení na venkově s příjemnou atmosférou

- Komerční sdělení -aktuality

Saška má inspirativní blog s názvem Prairie Charm, ve kterém píše o svém bydlení v rodinném domě se zahradou. Je velmi zručná a šikovná, o čemž svědčí i různé nápady a návody, které má zpracovány na blogu. Zajímavě píše a nádherně fotí. Její fotky z prostředí domu či zahrady zachycují krásné momenty. Je vidět, že všechno, do čeho se pustí, dělá s citem a láskou.

Foto: @prairie_charm
Jak ses dostala k blogu Prairie Charm? Bydlení a životní styl je tvou náplní práce nebo jen zálibou, která tě baví?

Všechno to začalo po ukončení studia na vysoké škole a zároveň během první mateřské dovolené. Hledala jsem možnost vyplnit volný čas a zároveň místo, kde bych se mohla sama rozvíjet. V té době jsme už nějaký ten rôčik bydleli ve starším rodinném domě, na kterém bylo třeba toho ještě dost předělat. Tuto cestu jsem zároveň chtěla s někým sdílet a protože jsem hodně inspirací čerpala právě od blogerů, rozhodla jsem se založit si svůj vlastní. Bylo a stále je to pro mě místo, kde si ukládám vzpomínky a je velmi příjemné si ho zpětně podívat a uvědomit si, kolik jsme toho už stihli udělat, nebo jak se náš život změnil. Blogování a focení je mou zálibou, která mi už něco i vydělala. Momentálně mě však živí něco úplně jiného.

V jakém stylu máš zařízený dům?

V minulosti jsem inklinovala k jednomu konkrétnímu stylu. V současnosti však není styl, v jehož rámci zařizuji naše bydlení a řídím se jím. Snažím se dlouhodobě držet toho, co mám ráda – světlé, neutrální barvy, čerstvé květiny, kvalitní materiály.

Foto: @prairie_charm
Odkud čerpá inspiraci při zařizování a dekorování?

Velmi ráda čerpám inspiraci u švédských blogerek, které si navzdory různým trendům dokáží zachovat nadčasovost. Rada používám Pinterest, kde si ukládám různé nápady.

Pamatuješ se i na nějaké chyby, které se Ti vedle zařizování staly? Čemu by ses už dnes vyhnula nebo udělala jinak?

Určitě ano! Například, když jsem naši obývák vymalovala červeně … Při zařizování je důležité se držet toho, co máte rádi. Nepodléhat až tak trendům a myslet dlouhodobě.

Pokud někdo hledá při zařizování bytu či domu, líbí se mu „z každého rohlíku troška“, jakou radu bys mu dala při zařizování?

Toto je zcela v pořádku. Sama ráda kombinuji například staré s novým, moderním. V tomto případě je ale důležité, nepřeplnit své bydlení různými dekoracemi. Méně je vždy více. Přestože se i může zdát, že mám spoustu dekorací, nikdy je nemám vystaveny doma všechny najednou. Střídám je podle nálady a ročních období.

Foto: @prairie_charm
Jaký typ bytových doplňků upřednostňuješ? Designérské kousky či něco vlastnoručně vyrobené?

Přiznám se, že jsou to spíše designérské kousky, když mluvíme o dekoracích. S nábytkem je to však jinak. Často se mi stává, že na Slovensku nevím najít ten správný kousek a poprosím manžela o jeho výrobu.

Co říkáš na vintage, staré nepoužívané doplňky, které se dají upcyklovať a přeměnit opět na funkční a krásné věci?

Říkám velké ANO! Vášnivě ráda nakupuji na bleších trzích a hledám jedinečné kousky, které v obchodech jen tak nenajdu.

Která dekorace je tvou srdeční a proč?

Srdeční jsou všechny mé vázy na květiny. Mám je asi nejvíce ze všeho 🙂

Foto: @prairie_charm
Co pro tebe znamená „hygge“ v souvislosti s bydlením a životním stylem? Co si pod tím představíš?

Je to radost z obyčejných věcí v životě. To, že si na jaře mohu ráno vyběhnout do zahrady na čerstvou pažitku, vypít kávu na terase a poslouchat přitom zpěv ptáků nebo letní večery při zanícené svíčce a dobré hudbě.

Foto: Prairie Charm Blog
Nedávno si spustila online obchůdek s bytovými doplňky s názvem Pemberly. Je to tvůj splněný sen?

V tomto směru nás s manželem čeká ještě dlouhá cesta. Spíše to vnímám opět jako příležitost se naučit něco nového. Jsem ráda, že na tomto konceptu nejsme finančně závislí a oba máme práci, která nás živí. I proto si můžeme pomalu budovat tento sen. Uvidíme, kde budeme takto o rok …

Si milovníkům květin a zahrady. Tvoje fotografie na Instagram a blogu během jarních a letních měsíců doslova kvetou. Blíží se pomaličku jaře. Jaké jsou tvé plány? Co plánuješ sázet? 🙂

Na toto téma mám právě rozepsaný celý Blogový příspěvek 🙂 Tuto sezónu jsem vsadila na netradičnější odrůdy květin, které jsou však typické pro venkovské zahrady. Budou to různé druhy krasuliek, cínie a jiřin. Už teď se těším na tulipány a narcisy, které jsem vysadila ještě na podzim.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek